V životě máme (kromě smrti) jedinou jistotu. A to, že se všechno dřív nebo později změní. Nic není trvalé.
Ochota ke změně sebe je dokonce jednou z podmínka při koučování. Je přeci jasné, že pokud chceme žít jinak a lépe než doposud, musíme něco změnit.
Třeba:
- přestat lpět na tom, co už nám neslouží,
- změnit stará přesvědčení,
- začít věci dělat jinak, než je teď děláme,
- změnit to, kým se obklopujeme,
- kde a v jakých rolích trávíme nejvíc času,
- nebo na jakých svých dovednostech a vlastnostech pracujeme, …
Přijetí faktu, že se všechno dřív nebo později změní, nám může:
- pomáhat příliš nelpět,
- pořádně si užít to dobré,
- pomoct přečkat to těžké (protože víme, že se to za čas změní k lepšímu),…
Je prostě na nás a na našem rozhodnutí, jak budeme svůj život prožívat a jak budeme zpracovat s životními změnami. Ty jediné jsou totiž jisté.